Abonament od radia samochodowego

Poczta Polska sprawdza, które firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe w firmach, samochodach. Jeżeli nie, nakłada wysokie kary.

Przedsiębiorcy mają obowiązek płacenia abonamentu RTV np. za radia w służbowych samochodach czy firmach. Dotyczy to także pojazdów wyleasingowanych. Rachunków nie unikną także właściciele pensjonatów, hoteli czy ośrodków wczasowych w których| znajdują się telewizory dla turystów. Kontrole prowadzą pracownicy Poczty Polskiej, którzy mogą zapukać także do drzwi osób fizycznych. Kontrolerzy nie są funkcjonariuszami publicznymi, zatem nie ma obowiązku wpuszczania ich do miejsca pracy czy mieszkania.

Kara za unikanie opłat abonamentowych, którą wprowadza na firmy dyrektor Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej, wynosi 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej za każde z osobna niezarejestrowane urządzenie. W przypadku wielu urządzeń kary mogą wynosić nawet kilkunastu tysięcy złotych. W bieżącym roku już prawie 400 firm odwołało się od decyzji Poczty do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

W 2016 roku opłaty karne za brak rejestracji odbiorników wyniosły 5,3 mln zł.

OPŁATY ZA ABONAMENT RTV

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Leave a Reply

MobiSerwis