Play testuje urządzenie wzmacniające internet NET BOX

Warunki umowy

Firma Play idzie za ciosem by zadowolić klientów ale również jak zwiększyć zasięg tam gdzie go nie ma lub jest bardzo słaby, testuje urządzenie wzmacniające internet. Oferta urządzenia z internetem nie jest dostępna w sprzedaży ponieważ jest wersją testową by sprawdzić czy urządzenie będzie spisywało się w warunkach miejskich jak i również poza miastem. Umowa z klientem jest zawierana na rok czasu. Przez pierwsze 2 miesiące klient testuje internet czy działa sprawnie i szybko bez opłat. Jeśli się okaże że wystąpią problemy w tym okresie klient ma prawo zwrócić urządzenie bez ponoszenia kosztów. W kolejnych miesiącach cena za korzystanie z internetu wynosi 0zł od 3 do 6 miesiąca oraz abonament 39,99 zł od 7 miesiąca za ofertę no limit GB. Na 4 miesiące przed zakończeniem umowy urządzenie przechodzi na własność użytkownika. Po zakończeniu umowy można bez przeszkód wykorzystać urządzenie, wystarczy tylko zakupić kartę sim. Najprawdopodobniej można wykorzystać urządzenie z innymi sieciami, ale trzeba skonfigurować odpowiednio urządzenie pod inna sieć. Urządzenie jest oferowane wybranym klientom którzy mają np. telefon w sieci Play.

Jak urządzenie działa w praktyce?

W warunkach miejskich internet spisuje się b.dobrze. Prędkość internetu przetestowana na różnych serwerach  aplikacją speedtest.pl pokazuje nam, że szybkość ściągania danych wynosi ok. 25MB a wysyłania do 15Mb. Antena nie musi być powieszona na maszcie (jednakże jest zalecana), ponieważ w mieście mamy wiele nadajników. Niema większej różnicy pomiędzy anteną zawieszoną na maszcie a położoną w domu. Pomiary są podobne. A jak wygląda szybkość internetu w warunkach poza obszarem miejskim? Tutaj ostrożnie podchodziliśmy do tematu gdyż ukształtowanie terenu oraz gęsty las może mieć znaczny wpływ dla stabilnego działania internetu. No właśnie tutaj zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Po kilkudziesięciu montażach w odległości do 15km od warunków miejskich prędkość działa internetu jest również szybka. Wyniki pomiaru pokazały nam że ściąganie wynosi ok. 20MB a wysyłanie ok.7Mb. Strona internetowa otwiera się max. do 5s. Urządzenie pracuje w trybie 2G lub 5G i jest testowany w 17 miastach w Polsce (Gdynia, Elbląg, Starogard Gdański, Toruń, Płońsk, Gorzów Wielkopolski, Legnica, Łowicz, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski, Gliwice, Zabrze, Opole, Sosnowiec, Chojnice). Modem wspiera LTE800 LTE1800 LTE2600 LTE2100. Najprawdopodobniej też ma opcję hostpotu, ale nie wiadomo, czy PLAY udostępni usługę WiFi swoim klientom. Modem nie obsługuje 3G i 2G. Urządzenie zwiększa zasięg nawet trzykrotnie, co oznacza bardzo dużą poprawę zasięgu dla domkowiczów w okolicach gdzie zasięg LTE w zasadzie nie istnieje lub jest bardzo słaby. Rozwiązanie tego typu może postawić operatora w bardzo dobrym świetle. Testy potrwają 2 miesiące. Jako instalatorzy stwierdzamy że urządzenie ma potenciał i może się sprawdzić nawet w warunkach poza miastem.

Podsumowanie
Plusy:
– Umowa zawierana na rok czasu na indywidualnych warunkach
– Po zakończeniu umowy urządzenie przechodzi na własność użytkownika
– Antena wykonana z solidnych materiałów (w antenie gniazdo karty SIM)
– Szybkie działanie internetu nawet w poza miastem
Minusy:
– b.miękki kabel ethernet który może ulec uszkodzeniu
– brak wyjściowego gniazda antenowego w routerze
– brak uchwytu antenowego w komplecie (w zestawie tylko opaski do montażu np. na barierce balkonu)

Jeśli urządzenie przejdzie pomyślnie testy to najprawdopodobniej w najbliższym czasie firma Play wprowadzi na rynek urządzenie do wzmacniania internetu. Czy tak faktycznie będzie, potwierdzi to test użytkowników który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Opis urządzenia – Huawei NET BOX

  • router Wi-Fi Huawei B2338-168
  • modem zewnętrzny Huawei
  • zasilacz i przewód zasilający
  • 10-metrowy kabel i zestaw montażowy

MAPA ZASIĘGU 4G ULTRA LTE

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis