Wymiana szybki iPhone 14 – jak ją przeprowadzić?

Uszkodzony ekran w telefonie to częsta przypadłość, z którą borykają się modele praktycznie wszystkich dostępnych na rynku marek. Jeżeli chcemy zabezpieczyć swój smartfon przed upadkami, możemy dokonać tego wybierając dodatkowe akcesoria. Co jednak zrobić, gdy ekran już się zbije i ulegnie uszkodzeniu? Czy można naprawić wyświetlacz w iPhonie? Na co zwrócić uwagę wybierając serwis oraz usługę naprawy, aby faktycznie była ona skuteczna i przywracała telefon do stanu sprzed uszkodzenia?

  1. Wymiana wyświetlacza – jak jej zapobiegać?
  2. Wymiana wyświetlacza – kiedy należy jej dokonać?
  3. Wymiana szybki iPhone 14 – gdzie można jej dokonać?
  4. Na co zwrócić uwagę szukając serwisu Apple?

Wymiana wyświetlacza – jak jej zapobiegać?

Smartfon obecnie pełni o wiele więcej funkcji, niż dawne telefony komórkowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że zawsze mamy go przy sobie i często korzystamy w ciągu dnia. Czasem może się zdarzyć, że urządzenie wypadnie nam z ręki i uderzy o twardą powierzchnię czy kant mebla, co spowoduje pęknięcie ekranu. Możemy częściowo zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami, na przykład poprzez założenie na smartfon specjalnej, wzmocnionej obudowy. Dzięki temu zwiększamy szansę na to, że urządzeniu nic się nie stanie i wymiana ekranu nie będzie nam potrzebna.

Wymiana wyświetlacza – kiedy należy jej dokonać?

Jeżeli jednak już doświadczyliśmy sytuacji, w której nasz iPhone 14 Pro Max upadł i ekran został uszkodzony, nie powinniśmy zwlekać z naprawą. Ponieważ rozbita szybka oznacza brak wodoszczelności, jej pozostawienie wystawia nas na potencjalnie o wiele gorsze awarie, niż tylko sama naprawa ekranu. Jeżeli do wewnątrz smartfona dostanie się woda, może okazać się, że w ogóle nie będziemy w stanie go uratować. Z tego względu wszelkie uszkodzenia, które ingerują w integralność telefonu, powinny być reperowane i niwelowane jak najszybciej.

Wymiana szybki iPhone 14 – gdzie można jej dokonać?

Wymiana szybki iPhone 14 jest możliwa w praktycznie każdym punkcie serwisowym, który obsługuje markę Apple. Zazwyczaj oznacza to, że będziemy musieli udać się do oficjalnego, autoryzowanego serwisu. W zależności od modelu cena naprawy może się różnić, podobnie jak cena wymiany baterii czy innych podzespołów. Gdy pojawimy się w serwisie, pierwszą rzeczą, jaką zrobi dla nas specjalista będzie określenie problemu – czy ekran jest rozbity, rozlany lub też czy ma uszkodzony dotyk. Na bazie tej wiedzy oraz modelu naszego iPhone’a będziemy w stanie otrzymać dokładną wycenę. Dodatkowo na wymienianą część uzyskamy również gwarancję.

Na co zwrócić uwagę szukając serwisu Apple?

Poszukując miejsca, w którym będziemy mogli naprawić nasz telefon, powinniśmy przede wszystkim upewnić się, że wybrany serwis pracuje na oryginalnych elementach, które będą współgrały ze smartfonem i nie spowodują żadnych błędów ani problemów ze strony software. Dodatkowo warunkiem dobrze wykonanej usługi jest także obecność gwarancji na wymienioną część, która zwykle wynosi 6 miesięcy. Musimy mieć także pewność, że wymieniany wyświetlacz jest nowy i że posłuży nam co najmniej tyle czasu, co oryginał – o ile oczywiście należycie o niego zadbamy.

Wymiana wyświetlacza w iPhone może dotyczyć różnych awarii, jednak najczęściej pojawiającą się jest zbicie szybki w wyniku upadku. Jeżeli rozbijemy ekran, powinniśmy dokonać naprawy jak najszybciej, aby nie ryzykować uszkodzenia wnętrza i podzespołów telefonu. Dodatkowo dla pewności profesjonalizmu przeprowadzonych napraw warto bardzo uważnie dobrać serwis, do którego się skierujemy.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Leave a Reply

MobiSerwis