Wymiana szybki iPad Air: poradnik

Wymiana szybki iPad Air: poradnik

No cóż, zdarza się każdemu. Pęknięta szybka w iPadzie nie jest powodem do rozpaczy. Naprawa takiej usterki zaś to dosyć prosta procedura, aczkolwiek o paru rzeczach nie powinno się zapomnieć. O jakich dokładnie? Odpowiedź znajdą Państwo w naszym krótkim poradniku.

Wymiana zbitej szybki w tablecie iPad Air

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać to fakt, że każdy produkt Apple jest wysoce zaawansowanym technologicznie urządzeniem. W praktyce oznacza to tyle, że pod żadnym pozorem nie powinno się dokonywać samodzielnych napraw. Nawet tak niepozorna sytuacja jak wymiana szybki iPad air 4 wymaga konkretnej wiedzy oraz sprzętu. Wyłącznie profesjonalny serwis Apple powinien się tym zająć. W innym wypadku mogą Państwo jeszcze bardziej uszkodzić tablet, co tylko zwiększy koszty naprawy.

Jak sprawdzić model iPada?

To prawda, posiadacze urządzeń mobilnych niekiedy zapominają, jakim modelem dysponują. Warto jednak to sprawdzić przed zleceniem naprawy, dzięki temu bowiem będzie można oszacować koszty. Ważne jest również to, aby poprawnie wpisać model podczas składania zamówienia, żeby fachowcy w serwisie wiedzieli, z czym będą mieli do czynienia. Model iPada można sprawdzić na oryginalnym pudełku lub w ustawieniach. Tam będzie przycisk „Ogólne”, a następnie „To urządzenie”, który po kliknięciu wyświetli wszystkie informacje o danym produkcie.

Jakie warunki musi spełnić tablet przed naprawą?

Kolejną sprawą jest ogólny stan urządzenia. Zniszczona szybka, z punktu widzenia serwisu, to w gruncie rzeczy rutynowy problem. Zupełnie czymś innym jest wymiana wyświetlacza. Niekiedy uszkodzenia są powierzchowne tylko z pozoru i sama wymiana szybki iPad Air nie da zadowalających rezultatów. W związku z tym powinni się Państwo upewnić, że ekran tableta nie jest rozlany. Nie może również posiadać pionowych i kolorowych pasków, które świadczą o poważniejszej usterce. Jeśli chodzi o obudowę, to nie powinna być wygięta. Chodzi tylko o naprawę szybki w iPadzie, tak więc wszystko inne musi nadawać się do użytku. Oczywiście sam tablet powinien się włączać, gdy jest naładowany lub podpięty do zasilania.

Czy wymiana szybki w iPadzie objęta jest gwarancją?

Każda naprawa iPad Air w profesjonalnym serwisie wiąże się z pewnym okresem gwarancyjnym. W przypadku wymiany szybki mogą państwo liczyć na 12 miesięcy gwarancji, nawet jeśli sprawa dotyczy starszego urządzenia. Naturalnie gwarancja obejmuje wyłącznie te elementy, które zostały naprawione w serwisie. O tym też powinno się pamiętać.

Jak długo trwa wymiana szybki w iPadzie?

W dobrym serwisie – 5 dni roboczych. Oprócz wymiany szybki technik sprawdzi też odwzorowanie kolorów na ekranie oraz stan ogólny urządzenia, który musi odpowiadać temu, w jakim zostało ono przyjęte do naprawy… z wyłączeniem samej szybki, oczywiście.

Ile kosztuje wymiana szybki iPad Air?

Jako że mogą Państwo zachować oryginalny wyświetlacz oraz obudowę, sama wymiana szybki iPad air 4 jest stosunkowo niedrogim przedsięwzięciem. W autoryzowanym serwisie będzie to koszt 1450 zł. Pamiętajmy – rzecz dotyczy produktów marki Apple, które słyną z najwyższej jakości podzespołów i elementów konstrukcyjnych. Szybka do iPada nie odbiega od norm jakościowych firmy. Podobnie można powiedzieć o wyszkolonych serwisantach, którzy doskonale rozumieją specyfikę „srebrnego jabłuszka” i jego standardy.

Powyższa cena dotyczy modelu iPad Air 4. Inne urządzenia z tej rodziny mają inne ceny naprawy. Wymiana szybki w iPadzie Air 1 to na przykład 400 zł, podczas gdy model 5 generacji wymaga wydatku rzędu 1700 zł

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis