Długa podróż autem – jakie akcesoria GSM warto zabrać?

Długa podróż autem – jakie akcesoria GSM warto zabrać?

Długa podróż autem – jakie akcesoria GSM warto zabrać?Samochód to niezwykle wygodny środek transportu. Za jego pomocą dotrzemy szybko wszędzie, gdziekolwiek chcemy. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i ewentualny budżet na paliwo. Nie musimy martwić się opóźnieniami w transporcie publicznym czy zapchanymi pojazdami. To my decydujemy kogo zabieramy i kiedy wyruszymy. Bardzo przyjemnie można wybrać się nim w długą trasę. Warto zabrać ze sobą pasażerów, aby uprzyjemnić nam tą podróż. Bardzo przydatne okażą się w tedy akcesoria do samochodu. Ułatwią nam jazdę, a przy tym będą niezwykle skuteczne. Dziś przedstawimy wam 4 z nich, które każdy z nas powinien zakupić. Zaczynajmy!

Ładowarka samochodowa

Korzystając bez przerwy z map, danych komórkowych i internetu bardzo szybko rozładujemy smartfona. Niezastąpiona w takiej sytuacji będzie ładowarka samochodowa. Podpinana do gniazda zapalniczki może w łatwy i szybki sposób utrzymać nasza baterię na odpowiednim poziomie. Znajdziemy także te, ze wsparciem szybkiego ładowania. Jednak wybierajmy tylko produkty dostosowane do naszych modeli.

Mata lub uchwyt na telefon

Jednym z najważniejszych akcesoriów motoryzacyjnych GSM u każdego z nas musi być uchwyt samochodowy na telefon, ewentualnie specjalna mata antypoślizgowa. Ta druga pozwala utrzymać drobne przedmioty na miejscu. Bardzo dobrze utrzymuje je wszystkie, nie odrywając się od podłoża. Najlepiej położyć ją na desce rozdzielczej. Z łatwością pomoże przy przesuwaniu się kluczy, okularów, portfela czy telefonu.

Jednak o wiele praktyczniejszy będzie uchwyt na telefon. Znajdziemy go w conajmniej dwóch wariantach. Pierwszym – magnetycznym, który zazwyczaj montujemy do kratki wentylacji. Przyciąga on metalowe elementy smartfona za pomocą silnego magnesu. Należy jednak wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone produkty. Te gorszej jakości mogą posiadać zbyt słaby magnes, który nie utrzyma naszego urządzenia.

Drugim z nich są uchwyty na telefon, które utrzymują go za pomocą specjalnych zacisków. Wyścielone są w środku miękkim materiałem, więc nie zarysują boków urządzenia. Możemy je zamontować do dowolnej płaskiej powierzchni przy użyciu przyssawki. Część modeli posiada elastyczne ramię. Dzięki niemu ustawimy smartfona w dowolnej pozycji. Dobierzemy ją idealnie, w zasięgu wzroku. Przydatne na drodze, gdy musimy korzystać z map, bez szczególnego rozpraszania swojej uwagi. Polecamy każdemu z was.

Kable i adaptery

Jednak jak już wyżej wspomnieliśmy, warto zabrać ze sobą pasażera. Zawsze raźniej jest jechać z kimś. Pamiętajmy, że nie każdy ma takie samo złącze ładowania, a także nie które modele nie posiadają wejścia minijack. Aby każdy z nich czuł się swobodnie i mógł naładować smartfona czy też puścić swoją ulubioną piosenkę warto zaopatrzyć się w kable i adaptery. Możemy zakupić dowolny kabel do ładowania, aby zarówno osoby korzystające z androida jak i Iphona mogły podładować telefon. Adaptery za to pomogą nam zmienić nasze złącza między sobą. W obu przypadkach przydadzą się dla każdego, kto lubi jeździć wspólnie z innymi.

Powerbank

Na sam koniec zostawiliśmy produkt przydatny nie tylko w samochodzie. Są nimi powerbanki, które w każdym momencie mogą naładować nasz telefon. W każdych warunkach i miejscu możemy podłączyć go do “przenośnego” źródła prądu. Nie które ich modele pozwalają nam kilkukrotnie zapełnić naszą baterię. Wystarczy na kilka godzin podłączyć go przed wyruszeniem w drogę. Niezależnie od okoliczności nasz smartfon zawsze będzie w pełni naładowany, a my przestaniemy się martwić czy aby na pewno wystarczy nam baterii.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Leave a Reply

MobiSerwis