Trwają polskie konsultacje 5G

Miesięczna procedura konsultacji w sprawie podziału częstotliwości dla 5G została ogłoszona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

W oświadczeniu stwierdza się, że założeniem jest dystrybucja czterech ogólnych wyłącznych licencji częstotliwości, każda na 80 MHz w paśmie 3480–3800 MHz. Licencje będą ważne do końca czerwca 2035 r., A proponowana cena wywoławcza za każdy blok wyniesie 450 mln zł (105,4 mln euro).

Dodaje, że zgodnie z założeniami zwycięzcy aukcji będą zobowiązani do uruchomienia sieci poprzez wdrożenie:
Co najmniej 10 stacji bazowych na terenie jednego miasta wojewódzkiego wybranych ze wskazanych miast w ciągu czterech miesięcy od otrzymania koncesji

Do 31 grudnia 2023 r. Co najmniej 300 stacji bazowych w całym kraju, w tym co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze każdej z co najmniej 20 gmin wybranych ze wskazanych gmin, z zastrzeżeniem wyboru co najmniej dziewięciu miast wojewódzkich

Do 31 grudnia 2025 r. Co najmniej 700 stacji bazowych w całym kraju, w tym co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze każdej z co najmniej 30 gmin wybranych ze wskazanych gmin, pod warunkiem że wybrano co najmniej 16 miast wojewódzkich

UKE podsumowuje stwierdzeniem, że zobowiązania zostały zaprojektowane w sposób zapewniający rozwój sieci w największych ośrodkach ludności, tj. Gminach liczących ponad 80 000 mieszkańców.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Leave a Reply

MobiSerwis