BT Sport i Samsung publiczna transmisja w 8K

BT Sport i Samsung wyemitowały pierwszą publiczną transmisję sportową na żywo 8K w Wielkiej Brytanii. Obaj byli partnerami w pokazie meczu Ligi Europejskiej UEFA między Arsenalem i Olympiakosem w czwartek wieczorem.

Zewnętrzna transmisja BT Sport 8K została dostarczona przez IP do telewizorów Samsung QLED 8K. Format 8K oferuje rozdzielczość czterokrotnie wyższą niż 4K.

Jamie Hindhaugh, dyrektor operacyjny BT Sport, powiedział: „Niezależnie od tego, czy w ubiegłym sezonie uruchomiono pierwszą na świecie regularną usługę wysokiej dynamiki, BT Sport Ultimate, czy też naszą wiodącą na świecie działalność w zakresie zdalnej produkcji, stale pracujemy nad tym, aby zapewnić jak najlepszą możliwe doświadczenie. Dzisiejsza transmisja we współpracy z Samsungem kontynuuje misję BT, aby zabrać naszych widzów do serca sportu i zapewnić im najwyższą jakość oglądania. ”

„Od 50 lat Samsung jest pionierem w kategorii telewizorów, od uruchomienia pierwszej na świecie cyfrowej telewizji kolorowej w 1998 r., najcieńszego telewizora na świecie w 2002 r., pierwszego dwustronnego ekranu LCD w 2006 r., a następnie jednego z naszych największych dotychczasowych osiągnięć; pierwsza firma, która wprowadziła telewizory 8K do Wielkiej Brytanii w 2018 r. ”- dodał Dan Hastings, dyrektor ds. telewizji i AV w Samsung UK. „Wykazaliśmy, że nigdy nie odpoczywamy, jeśli chodzi o wprowadzanie znaczących innowacji, które mogą prześcignąć sposób, w jaki ludzie konsumują treści. To wspaniałe, że możemy dodać pokazywanie pierwszej transmisji 8K do tej listy za pomocą BT Sport w 2020 roku. ”

To najnowsza innowacja firmy BT, która była także pionierem w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej, dźwięku Dolby Atmos, jakości obrazu 4K UHD i zdalnej produkcji. W ubiegłym roku nadawca uruchomił BT Sports ultimate, pierwszą na świecie usługę oferującą regularne programowanie w High Dynamic Range (HDR), a także 4K UHD i Dolby Atmos.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis