Jak działa kamera IP P2P?

Po prostu podaj identyfikator urządzenia i hasło, bez konfiguracji sieci, twoja kamera IP może połączyć się z siecią w celu zdalnego monitorowania. Jak to działa? Prostą odpowiedzią jest „Peer to Peer” lub technologia P2P. Technologia P2P umożliwia komunikację kamery z innymi urządzeniami sieciowymi bez skomplikowanych ustawień sieciowych. Dzisiaj omówimy to w tym artykule.

Co to jest Peer to Peer?

Kiedy mówimy o technologii Peer to Peer, BitTorrent przychodzi mi na myśl. Technologia Peer to Peer została wykorzystana w wielu dziedzinach, w tym na internetowym odtwarzaczu multimedialnym opartym na P2P, Gnutella, który oferuje współdzielenie multimediów / plików. Najsłynniejsze oprogramowanie do komunikacji wideo – Skype, wykorzystuje technologię P2P do dostarczania rozwiązań VoIP. Ponieważ nie ma serwera, który zapewniałby przechowywanie lub dystrybucję plików, urządzenia końcowe P2P mogą komunikować się nawzajem i udostępniać pliki bez korzystania z serwera. Systemy P2P mogą być wykorzystywane do zapewniania anonimowego routingu ruchu sieciowego, masowych równoległych środowisk komputerowych.

Zaleta technologii P2P

 • Rozwiązanie zdecentralizowane, czysta sieć P2P nie składa się z żadnego serwera, wszystkie urządzenia równorzędne (urządzenia IP) działają zarówno jako klient, jak i serwer, jest to podstawowa cecha technologii P2P. Ponieważ czysta sieć typu peer to peer nie jest łatwa do zarządzania, dlatego wiele aplikacji P2P stosuje tryb hybrydowy.
 • Skalowalność, skalowalność jest uważana za jedną z najważniejszych cech sieci P2P, sieci P2P mogą teoretycznie nieograniczoną rozbudowę. BitTorrent ma dziesiątki milionów użytkowników na całym świecie.
 • Niezawodność, architektura sieci P2P ma tę zaletę, że jest naturalnie odporna na ataki, wysoką odporność na uszkodzenia.Ponieważ usługi są rozproszone między różnymi węzłami, węzeł sieci lub część, która ma wpływ na resztę uszkodzeń, jest bardzo mała, ale tradycyjna awaria węzła centralnego opartego na architekturze sieci powoduje paraliż wszystkich usług.
 • Tania i niedroga, dzięki architekturze P2P może efektywnie wykorzystywać Internet do rozprzestrzeniania dużej liczby zwykłych węzłów, wszystkich węzłów w zadaniach obliczeń rozproszonych lub do przechowywania danych, wykorzystania nieużywanej pamięci masowej lub przepustowości, w celu osiągnięcia wysokiego poziomu. wydajne obliczenia i masowe pamięci masowe, dzięki wykorzystaniu w sieci dużej liczby wolnych zasobów, które mogą zapewnić większą moc obliczeniową i pamięci przy niższych kosztach.
 • W oparciu o powyższe funkcje, istnieje wiele rozwiązań opartych na technologii P2P, w tym: udostępnianie plików i treści, Napster, BitTorrent, emule, komunikacja i współpraca, Skype, MSN, OICQ.

P2P w kamerach bezpieczeństwa IP

Ze względu na ograniczenia wynikające z technologii sieciowych, kamery IP są ograniczone tylko w przypadku transmisji sieci LAN, a stare istniejące technologie nie umożliwiają włączenia kamery IP z Internetu.Aby rozwiązać ten problem, pola komputerowe zawierają wiele nowych technologii, w tym dynamiczny DNS (DDNS), protokół SIP i wiele innych.Ale te technologie rozwiązują tylko część problemu, a nie podstawowy problem.

DDNS umożliwiają użytkownikowi dostęp do kamery IP, która korzysta z dynamicznego adresu IP, ale jeśli nadal wykorzystuje tradycyjne technologie przesyłania strumieniowego wideo (RTSP / RTP), strumień wideo nadal nie może nadawać w Internecie (WAN), technologia P2P jest właściwym rozwiązaniem.

Tradycyjna kamera IP wymaga od użytkownika ustawienia poprawnej sieci dla prawidłowego użytkowania kamery IP, co powstrzymuje wielu użytkowników przed używaniem kamer IP.Ponadto, przeznaczony do zdalnego monitorowania, użytkownik musi wykonać port forward i ustawienia DDNS, aby uzyskać DDNS, należy użyć serwera DNS, dlatego użytkownik może uzyskać dostęp do kamery IP i oglądać wideo na żywo. Technologia P2P pozwala, aby kamera bezpieczeństwa IP automatycznie przenikała do zapory sieciowej i uzyskiwała sam adres IP, co oznacza eliminację ustawień sieci i brak konieczności korzystania z serwera.

Ponieważ połączenie P2P może ominąć zaporę sieciową, a pliki wideo są poufne dla użytkowników. Wiele kamer IP, takich jak kamera IP eRobot firmy Unifore, przyjmuje połączenie szyfrowania, aby zabezpieczyć transmisję danych.

Tradycyjna kamera IP kontra kamera IP P2P

Tradycyjna kamera IP oparta na strumieniu wideo

 • Musisz użyć serwera DDNS.
 • Należy wykonać mapowanie portu lub portu.
 • Usługa DDNS nie jest stabilna, często przerywa usługę i transmisję wideo lub nie można jej rozwiązać.
 • Dzięki monitorowaniu w chmurze trzeba użyć mechanizmu przesyłania wideo, wymagać subskrypcji, drogiego.
 • Stwórz dedykowane farmy serwerów w chmurze do monitorowania w chmurze, to jest drogie.

Kamera IP z interfejsem Peer to Peer (p2p)

 • Nie potrzebujesz serwera ani usługi DDNS
 • Nie ma potrzeby ustawiania przekierowania portu
 • Kamera IP może łączyć się z Internetem w dowolnym miejscu
 • Bez monitorowania i przetwarzania w chmurze
 • Kompletna ochrona prywatność i dzięki zaszyfrowanemu strumieniowi wideo

PRZED ZAKUPEM PRZETESTUJ KAMERĘ WEW. LUB ZEWN.

 1. Zainstaluj aplikację ORLLO IP dostępną bezpłatnie w Sklep Play (Android) lub APP Store (iOS).
 2. Utwórz swoje konto w pobranej aplikacji, klikając pole Szybka Rejestracja.
 3. Po zalogowaniu się do aplikacji, wpisz numer UID kamery (można dodać jedną lub kilka kamer)
 4. VSTA-625890-RBHJM oraz hasło: orllo123 – w celu dodania kamery ORLLO GOODCAM Z3.
 5. VSTF-376275-DHCDL oraz hasło:orllo123 – w celu dodania kamery ORLLO GOODCAM W3.
 6. UID kamery: VSTA-162643-EHSNT oraz hasło: orllo123 – w celu dodania kamery ORLLO IR ROTATION ZOOM
 7. UID kamery: VSTA-364615-SDWFU oraz hasło: orllo123 – w celu dodania kamery ORLLO IR ROTATION ZOOM FULL HD
 8. Korzystaj z podglądu!

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

 

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis