Sterowanie kilkoma urządzeniami RTV

Umieszczanie urządzeń RTV w nowoczesnych szafkach lub szufladach, oprócz walorów estetycznych niesie za sobą również spore problemy użytkowe. Sterowanie tak zakamuflowanymi urządzeniami jest często kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem takiego problemu jest przedłużacz pilota Signal IRB-600U. Czujnik przedłużacza pilota Signal IRB-600U odbiera sygnał z dowolnego pilota i rozdziela go na trzy nadajniki. Zasilanie urządzenia realizowane jest przez port USB, co oznacza, że przedłużacz zasilony może być z telewizora lub odbiornika STB wyposażonego w taki port. Każdy z nadajników można umieścić naprzeciw innego urządzenia, np. przyklejając do szyby/drzwiczek szafki (od strony wewnętrznej). Daje to możliwość sterowania kilkoma urządzeniami umieszczonymi w zamkniętym meblu, eliminując problemy z ich zdalną obsługą (brak reakcji na pilota, skrócony zasięg, konieczność precyzyjnego celowania itp.

Cechy wyróżniające
  • współpraca pilotami RTV nadającymi w zakresie podczerwieni 30-60kHz,
  • odbiór sygnału pilota z max 5 m,
  • trzy nadajniki podczerwieni na kabelkach o długości: 1, 1.5 i 2 metrów,
  • zasilanie z portu USB telewizora lub innego urządzenia,
  • możliwość przyklejenia odbiornika IR np. w do telewizora,
  • możliwość schowania urządzenia do szafki,
  • możliwość przykręcenia do ścianki szafki.
Przedłużacz podczerwieni Signal IRB-620U jest urządzeniem, które doceni każdy użytkownik kina domowego, odbiornika DVB, konsoli do gier, amplitunera czy odtwarzacza multimedialnego. Signal IRB-620U pozwala na retransmisję sygnału podczerwieni z pilota do urządzeń nie pozostających w bezpośredniej widoczności użytkownika. Urządzenie stosowane jest najczęściej w sytuacji, gdy urządzenia RTV umieszczone są w nowoczesnych szafkach pozwalających na ich ukrycie.
Czujnik przedłużacza pilota Signal IRB-620U odbiera sygnał z dowolnego pilota i rozdziela go na trzy nadajniki. Każdy z nich można umieścić naprzeciw innego urządzenia np. przyklejając do szyby/drzwiczek szafki (od strony wewnętrznej). Daje to możliwość sterowania kilkoma urządzeniami umieszczonymi w zamkniętym meblu, eliminując problemy z ich zdalną obsługą (brak reakcji na pilota lub skrócony zasięg, konieczność precyzyjnego celowania itp.)
Signal IRB-620U stosowany może być w wielu aplikacjach – również w sytuacjach, gdy istnieje konieczność zwiększenia zasięgu i kąta działania pilotów wybranych urządzeń. Cechą unikalną urządzenia jest zasilanie realizowane przez port USB. Oznacza to, że przedłużacz zasilony być może z telewizora lub odbiornika STB wyposażonego w taki port. Pozwala to na realizację prostego okablowania oraz redukcję gniazd zasilających przy szafkach RTV. Konstrukcja odbiornika podczerwieni umożliwia stosowanie go zarówno z odbiornikami LCD/Plazma, jak i bardzo wąskimi telewizorami LED.
Akcesoria w komplecie

Signal IRB-620U

Przykład zastosowania Signal IRB-620U

Przykład zastosowania Signal IRB-620U

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Leave a Reply

MobiSerwis