Polska planuje przejście do DVB-T2

Polska planuje przejście na standard DVB-T2 do 30 czerwca 2022 r.

W raporcie Ministerstwo Spraw Cyfrowych kraju dodaje, że z jego inicjatywy w 2017 r. Rozpoczęto prace nad zmianą przepisów dotyczących wymagań technicznych odbiorników telewizyjnych. Okres między ustaleniem wymaganych standardów (w formie przepisów) a datą zmiany wynosi trzy lata, które zostaną zachowane w tym przypadku. Raport mówi również, że Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał dwustronne i wielostronne umowy w sprawie nowych ustaleń częstotliwości dla sieci nadajników telewizyjnych niezbędnych do przeniesienia transmisji w zakresie 470–790 MHz na pasmo 470–694 MHz ze Słowacją, Republika Czeska, Węgry, Niemcy, Szwecja, Litwa, Łotwa, Dania i umowy dwustronne z Ukrainą i Białorusią. Brakuje tylko umowy z Rosją, która pomimo wielu prób Polski „nie podjęła skutecznego dialogu, ani w formacie wielostronnym w ramach forum NEDDiF9, ani w formule dwustronnej”. Rzeczywiście, do czasu publikacji raportu miało miejsce tylko jedno spotkanie między obiema stronami, w listopadzie 2016 r. W Moskwie. Raport zauważa również, że data wydania pasma 700 MHz na Białorusi i Ukrainie jest nadal nieznana.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis