Multiroom w Cyfrowym Polsacie. Czy warto?

Usługa Multiroom Cyfrowego Polsatu zezwala na swobodne oglądanie telewizji w ramach jednej opłaty abonamentowej różnych projektów z posiadanego pakietu na dwóch odbiornikach telewizyjnych jednocześnie. Takie podejście z pewnością rozwiąże potencjalne konflikty między domownikami i potrzebę dokonywania bardzo trudnych wyborów, np. między najnowszym filmem i spektakularnym wydarzeniem sportowym.

Warunki konieczne, które użytkownik musi wykonać dla poprawnego działania Multiroomu , to w każdym razie posiadanie dwóch dekoderów Cyfrowego Polsatu, po drugie – instalacja obydwu tunerów w sektorze jednego gospodarstwa domowego i podłączenie ich do sygnału satelitarnego. Możliwe istnieje też przy zachowaniu wspólnej anteny z konwerterem typu "twin" lub "quad". Jeżeli jednak układ miejsc nie pozwala na zastosowanie "bliźniaczego nadajnika", dekodery można podłączyć do oddzielnych anten satelitarnych.

Dekoder dedykowany usłudze Multiroom musi dokonać okresowej aktywacji. Pierwszą należy dokonać zaraz po zakupie usługi. Po włożeniu karty z dekodera podstawowego do kolejnego odbiornika trzeba poczekać aż system z aktywowanego sprzętu potwierdzi odblokowanie sygnału. O czasie kolejnej aktywacji użytkownik zostanie poinformowany za pomocą tekstu na ekranie odbiornika telewizyjnego. Czas późniejszych aktywacji jest względny oraz wydawany automatycznie przez system Cyfrowego Polsatu. Jeśli jednak aktywacja nie zostanie zrobiona w wymaganym terminie, dostęp do programów cyfrowego polsatu na dekoderze dodatkowym zostanie zablokowany. Dla wygody użytkowników warto tworzyć jej na bieżąco, co 2-7 dni.

W czasie zakupu Multiroom Cyfrowego Polsatu przeciętny Kowalski może nie zostać poinformowany o tym że co kilka dni trzeba przekładać kartę z głównego dekodera do dodatkowego dekodera co może strasznie denerwować użytkownika korzystającego z usługi Multiroom Cyfrowego Polsatu podczas oglądania np. ulubionego serialu. Dlatego też zanim zakupisz Multiroom  zastanów się dobrze czy chcesz biegać z kartą po domu co jakiś czas, czy nie lepiej kupić osobny zestaw Cyfowego Polsatu i cieszyć się oglądaniem telewizji bez przerw. Tą decyzje zostawiamy tobie.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter
MobiSerwis