TVN należąca do WBD zwiększa pojemność w Eutelsat

Grupa Eutelsat i TVN, polska spółka zależna Warner Bros Discovery (WBD), zawarły nową, wieloletnią umowę obejmującą wiele transponderów, odnawiającą i rozszerzającą pojemność grupy w sąsiedztwie wideo HOTBIRD Eutelsat.

W ramach umowy TVN wykorzysta przepustowość premium HOTBIRD w celu ulepszenia swoich usług na obecnym obszarze, a także do wspierania działalności nadawczej podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r. Część dodatkowej pojemności zostanie wykorzystana podczas Igrzysk do dystrybucji siedmiu dedykowanych kanałów, w tym kanału 4K przeznaczonego na wydarzenie.

HOTBIRD obsługuje 130 milionów domów w samej Europie i 156 milionów domów, łącznie z regionem MENA. Oprócz bezpośredniego zasięgu do domów satelitarnych, satelity dystrybuują także kanały telewizyjne do 90 procent operatorów telewizji kablowej i IPTV w Europie i MENA, co czyni 13° East wiodącym dostawcą telewizji cyfrowej, telewizji kablowej, IP i naziemnej telewizji cyfrowej w regionie.

Laurence Delpy, prezes jednostki biznesowej Video, skomentował: „TVN Warner Bros Discovery jest głównym klientem Eutelsat i jesteśmy zaszczyceni, że przedłuża z nami współpracę. Sąsiedztwo wideo HOTBIRD odgrywa wiodącą rolę na dynamicznym polskim rynku nadawczym, oferując niezrównany zasięg w domach w całej Polsce i poza nią. Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego wspierania TVN WBD, dzięki czemu miliony domów będą mogły cieszyć się wyjątkowymi treściami.”

Krzysztof Kozłowski, Wiceprezes – Dyrektor ds. Technologii TVN WBD, dodał: „Jesteśmy zachwyceni możliwością polegania na naszym wieloletnim partnerze, firmie Eutelsat, w zakresie zapewnienia naszym klientom ciągłości usług najwyższej jakości, a także dostarczania najwyższej jakości transmisji programów telewizyjnych. wydarzenia sportowe na żywo podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w milionach domów”.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis