Trzy rodzaje telewizorów High Definition

   Obecnie istnieje 3 rodzaje telewizji High Definition. Jakie dokładnie są rzeczywiste różnice w telewizorach HD? Czy chodzi o jakość lub wymiary? Odpowiedź jest prostsza, niż się wydaje – przeczytaj ten artykuł, aby zrozumieć wszystkie różnice.

Aby zrozumieć różnice między telewizorami wysokiej rozdzielczości, musimy najpierw zrozumieć, czym jest rozdzielczość. Przyjrzyj się swojemu ekranowi telewizora – możesz zauważyć małe drobne kropki lub kwadraty, które tworzą i składają się na cały obraz. Te małe drobne kropki nazywa się pikselami, więc im więcej pikseli telewizor posiada, tym lepsza jego rozdzielczość.

HD Ready

Telewizor HD Ready ma podwójną rozdzielczość w Standard Definition Television. HD Ready oznacza, że ​​ma 720 linii poziomych formatu wyświetlania. Co oznacza również, że ma 720 linii poziomych formatu do pokazania.

Zalety

Obraz w telewizorze HD Ready nie różni się zauważalnie od telewizora Full HD. Jedyne różnice widać na ekranie telewizora, który jest mniejszy, niż 32 cm. TV może wyświetlać obrazy o wysokiej rozdzielczości, pochodzące z urządzenia elektronicznego, który wymaga HDTV jako odtwarzacza Blu-Ray lub PS3 oraz z sygnału HD. Telewizor HD Ready jest tańszy, niż Full HD TV.

Wady

Chociaż HD Ready TV umożliwia wyświetlanie wyraźnych i ostrych obrazów z sygnału HD, to nadal może nie wyświetlać niektórych szczegółów, które Telewizor Full HD wyświetla bez problemu.

Full HD

HDTV z logo Full HD ma rozdzielczość 1080p co oznacza, że ma 1080 linii poziomych formatu do pokazania. Zdjęcia są bardzo wyraźne i ostre.

Zalety

Full HD TV jest najlepszym wyborem przy zakupie płaskich telewizorów z ekranem 42 cali lub większych. Związane jest to z tym, że więcej pikseli gwarantuje lepszą rozdzielczość obrazu niż ta dostępna na telewizorze HD Ready.

Wady

Posiadanie telewizora Full HD w domu zapewnia ekscytujące wrażenia. Dzięki temu możemy poczuć komfort oglądania. Niestety, z wszystkich wad telewizor Full HD ma jedną, najważniejszą – ta technologia jest bardzo kosztowna.

UHDTV

Ultra High Definition Television lub w skrócie UHDTV jest dość niespotykaną technologią. Ten standard został opracowany w Japonii. UHDTV ma 16 razy lepszą rozdzielczość, niż HDTV (rozdzielczość 4320p i wyższej).

Zalety

Ultra HDTV jest niezwykłą telewizją wysokiej rozdzielczości. Ogromną zaletą są możliwości wymiarowe, między innymi telewizorów HD, ponieważ nie znajdziesz Ultra HDTV w TV mniejszym, niż 55 cali. Z ekstremalnych rozdzielczości HD, nie znajdziemy lepszej i większej technologii.

Wady

Rozmiar jest jedną z zalet, ale też wielkość UHDTV staje się jedną z poważniejszych wad. Nie są dostępne małe i średnie ekran Ultra HD. Z powodu ogromnej rozdzielczości, nie jest możliwe wyprodukowanie małych lub średnich telewizorów. Najmniejszy UHDTV ma 55 cali. Upewnij się, że masz bardzo duży pokój, gdy planujesz kupić UHDTV.

   Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że jedyną różnicą, jaką widzę są rozmiary TV. Myślę, że wszystkie telewizory HD są jednakowo zdolne do dostarczania jasnych i ostrych obrazów. To wszystko o wyborze odpowiedniego rozmiaru dla Ciebie. Telewizor HD Ready jest najlepszym wyborem do oglądania telewizji na ekranach od 14 aż do 32 cali. Jeśli chcesz, średniej lub dużej wielkości telewizor, polecamy przejść na technologię Full HDTV. Ultra HDTV jest najlepszym rozwiązaniem dla dużych ekranów, od 75 cali aż do 152 cali.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter
MobiSerwis