Kablówka czy warto ?

Jeżeli ktoś ma dużo czasu na oglądanie telewizji to ilość kanałów ma bardzo duże znaczenie. Jednak w obecnym świecie coraz więcej osób nie ma czasu aby poświęcać się oglądaniu telewizji. Właśnie dla osób, które nie mają większej ilości czasu bardzo fajną niedawno dostępną alternatywą jest cyfrowa telewizja naziemna, aby oglądać którą nie potrzeba spełnić praktycznie żadnych warunków. Jeżeli dysponujesz stosunkowo nowym telewizorem to prawdopodobnie nie będziesz musiał robić praktycznie nic. Jednak jeżeli dysponujesz odbiornikiem starszego rodzaju to najlepiej będzie Ci zakupić dekoder mpeg-4, który umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Obecnie technologia ta pozwala na oglądanie kilkunastu kanałów w bardzo dobrej jakości obrazu. Dlatego też odpowiedź na zadane w tytule pytanie wcale nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać.

Niektórzy ludzie zrobią wszystko aby móc oglądać całkiem spore ilości telewizji ponieważ po prostu mają na to czas. Jednak jeżeli oglądasz telewizję tylko i wyłącznie z doskoku nie poświęcając temu zajęciu większej ilości czasu to uważam, że inwestowanie w telewizję kablową czy też satelitarną nie ma większego sensu. Zwłaszcza teraz kiedy naziemna telewizja cyfrowa jest ogólnodostępna i pozwala na oglądanie wystarczającej liczby kanałów dla przeciętnego kowalskiego. Trzeba pamiętać, że czas nie jest z gumy i dlatego też zwykle nie ma czasu na oglądanie wszystkiego co jest dostępne w telewizji kablowej. W związku z tym według mojej oceny nie ma co inwestować w telewizję kablową. Obecnie w zupełności wystarczy telewizor wyposażony w dekoder mpeg-4 lub też zewnętrzny dekoder tego rodzaju i już możemy w spokoju oglądać telewizję i mamy do dyspozycji zupełnie zadowalającą liczbę kanałów. Także według mnie odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest negatywne. O ile kiedyś inwestycja w telewizję kablową przed powstaniem ery telewizji cyfrowej była opłacalna o tyle obecnie przy erze tej telewizji nie ma większego sensu. Gdy było kilka kanałów miało to zupełnie inny sens.

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter
MobiSerwis