Słaba jakość konwertera – zakup

Antena odbierająca sygnał, konwerter, który go przetwarza i przewód koncentryczny, przekazujący go do tunera. To trzy główne ogniwa instalacji satelitarnej. Każdy z tych trzech elementów może powodować, że obraz i dźwięk nie będą płynne i dobrej jakości.

W tym poradniku zwrócimy uwagę na wybór konwertera, czym się kierować podczas zakupu. Wśród dostępnych na rynku konwerterów znajdują się urządzenia różnej klasy, co znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w cenie, a nie tylko.

Głównym parametrem, którym należy stosować się przy zakupie, jest współczynnik szumów. Im mniejszy jest tenże współczynnik, tym lepsza jakość sygnału przekazywanego do tunera. W różnych konwerterach występuje i inny pobór prądu. Opinie konsumentów zamieszczane w internecie mogą pomóc w dokonaniu wyboru, ponieważ zdarza się, że parametry techniczne urządzenia podawane są przez niektórych producentów dla najlepszych wyników pracy urządzenia, a nie uśrednionych.

Dla trwałości urządzenia ważna jest również jego szczelność, choć tę właśnie trudno zbadać przy zakupie. Okres gwarancji udzielanej na konwerter w tym przypadku że być decydujący. Na te lepsze jakościowo modele, producenci nie obawiają się udzielać jej nawet na 5 lat Dobrze, jeśli obudowa posiada przynajmniej zabezpieczenie złącza konwertera, aby chronić to miejsce przed wilgocią.

MobiSerwis