Naziemna telewizja DVB-T

Obecnie nadeszła era cyfryzacji naziemnej telewizji. To właśni dzięki temu przeciętny obywatel może bez większego problemu odbierać około dwudziestu kanałów. Dla większości przeciętnych użytkowników telewizji jest to ilość stanowczo wystarczająca. W ten sposób jeżeli kiedyś mogłeś odbierać telewizję to nie będziesz musiał wymieniać anteny. Jedyną inwestycją, która może Cię czekać jest inwestycja w odpowiedni dekoder do telewizora jeżeli ten wbudowany nie spełnia norm mpeg-4. Obecnie od kilku lat praktycznie wszystkie telewizory są w ten dekoder wyposażone. Na szczęście jeżeli nie mamy telewizora wyposażonego w tego rodzaju dekoder to możemy bez większego problemu za stosunkowo niewielkie pieniądze dokupić zewnętrzny telewizor, który umożliwia nam oglądanie nowoczesnej telewizji. Inną kwestią, którą musimy sprawdzić jeżeli mamy problem z odbiorem tego rodzaju telewizji jest antena. Obecnie większość anten, które są stosowane nie powoduje problemów jednak dobrze jest sprawdzić czy antena zapewnia odpowiedni poziom odbioru sygnału.

Sporo ludzi narzeka na zbyt małą ilość kanałów dostępną w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej jednak moim zdaniem ilość tych kanałów jest w stu procentach wystarczająca. Około dwudziestu kanałów wśród, których takie jak tvn, polsat czy też tvp rozrywka. W ofercie tych kanałów każdy praktycznie może znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza gdy czasu mamy coraz mniej i oglądanie telewizji tak naprawdę zabiera nam codzienny czas.

Według mnie inwestycje w telewizję kablową czy też satelity nie ma większego sensu. Dekodery mpeg-4 nie są zbyt drogie i kosztują mniej więcej tyle co jeden czy też dwa miesiące abonamentu kablowego. A i tak przy ich wykorzystaniu jest naprawdę odpowiednia ilość kanałów. Decyzja oczywiście należy do was jako kupujących czy jednak zależy wam na ilości kanałów czy też jednak mimo wszystko liczba kilkunastu kanałów jest wystarczająca. Dla mnie osobiście posiadanie kablówki nie jest konieczne i jest tylko stratą czasu i pieniędzy.

MobiSerwis