DIGIT ISIO STC+ z obsługą UHD 4K

DIGIT ISIO STC+TechniSat, po prezentacji swojego nowego odbiornika obsługującego rozdzielczość 4K UHD DIGIT ISIO STC+, m.in. na berlińskich targach IFA, jako jeden z pierwszych producentów tunerów UHD w Europie rusza z jego sprzedażą.

DIGIT ISIO STC+ potrafi odebrać kanały 4K, dzięki zastosowaniu w tym produkcie nowoczesnych technologii, w tym: złącz HDMI ze wsparciem 4K 50/60p i zabezpieczeniami HDCP 2.2 oraz dekodera standardu H.265/ HEVC. Co więcej – bez znaczenia na źródło, może to być materiał z TV satelitarnej, naziemnej, kablowej, z sieci lub dysku zewnętrznego w postaci plików.

Dzięki wbudowanym, podwójnym głowicom, wspierającym trzy źródła transmisji, można cieszyć się maksymalną elastycznością. Daje to duży komfort, umożliwiając przykładowo oglądanie jednego kanału przy jednoczesnym nagrywaniu innego lub strumieniowaniu go przez lokalną sieć. DIGIT ISIO STC+ jest przygotowany m.in. na zapowiadany na 2016 rok start naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 HD w Niemczech.

Odbiorniki z serii ISIO, w aluminiowej obudowie oraz z alfanumerycznym wyświetlaczem, pozwalają również, dzięki wbudowanemu bezprzewodowemu modułowi internetowemu WLAN, na dostęp do bogatych zasobów Internetu. DIGIT ISIO STC+ daje dostęp do serwisów bazowanych na IP, takich jak mediateki, usługi wideo na życzenie VoD oraz telewizja hybrydowa HbbTV.

Odbiornik jest wyposażony w komplet ważnych złącz: dwa wejścia LNB sygnału z anteny satelitarnej i jedno dla TV naziemnej/ kablowej, 3 złącza RCA (analogowej audio L+P oraz cyfrowe S/PDIF), optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF (czyli są dwa -koaksjalne i optyczne), port HDMI, gniazdo LAN i USB 3.0, wejście zasilacza oraz gniazdo na moduły CAM (CI+) i czytnik kart (obsługiwane są systemy Conax oraz Nagra MA dla kart niemieckiego operatora HD+).

TechniSat DIGIT ISIO STC+ jest oferowany na niemieckim rynku w cenie detalicznej na poziomie 399,99 euro (ok. 1700 zł).

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter
MobiSerwis