Testowy nadajnik DVBT-2 w m. Jemiołów

Nadawca sygnału firma Emitel już teraz rozpoczął włączanie nadajnika testowego DVBT-2 w m. Jemiołów/Zielona Góra, który umożliwia zarówno sprawdzenie zasięgu nadawanego sygnału jak i zgodności odbiorników telewidzów. Częstotliwość odbioru to 610Mhz, kanał 38 w polaryzacji poziomej.

Kanały testowe DVBT-2

Jak odbierać DVB-T2 HEVC?

Do odbioru sygnału DVB-T2 HEVC potrzebny jest telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T2 HEVC lub osobny tuner DVB-T2 HEVC. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze w zasięgu emisji sygnału nowego standardu i nie mamy możliwości przetestowania odbioru można sprawdzić zgodność sprzętu zaglądając do instrukcji odbiornika lub poszukać jego dokładnej specyfikacji w internecie np. na stronie producenta. Poniższy film pozwoli ustalić nam czy nasz odbiornik jest kompatybilny z DVBT-2

Jaka antena do DVB-T2 HEVC?

Sygnał DVB-T2 HEVC jest nadawany w tym samym paśmie co DVB-T czyli paśmie UHF. Posiadana więc obecnie antena powinna odbierać sygnał DVB-T2 HEVC.  Nie ma potrzeby zmiany anteny na DVB-T2.   Zalecana antena która pozwoli nam odebrać wszystkie muxy z kierunku Jemiołów to antena logarytmiczna jak poniżej

Jaki dekoder zalecamy do odbioru DVB-T2 HEVC?

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

 

 

Jeśli zainteresował cię ten temat zapisz się do newslettera, o kolejnych nowościach dowiesz otrzymując wiadomość na swoją skrzynkę email.

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

MobiSerwis