Problemy z telewizją dvb-t

Dla wielu starszych ludzi nowoczesne technologie są bardzo problematyczne. Dlatego też w momencie wejścia naziemnej telewizji cyfrowej pojawiło się bardzo dużo różnych problemów zwłaszcza w momencie gdy stara analogowa telewizja została wyłączana. Wielu starszych ludzi nie posiada nowszych telewizorów i dlatego też nie mogli oglądać całkowicie telewizji. Jednak jest rozwiązanie, które umożliwia oglądanie cyfrowej telewizji przy posiadaniu odbiorników starszego rodzaju. Opcją tą jest dokupienie specjalnego dekodera mpeg-4 i podłączenie go do telewizora. Oczywiście to rozwiązanie również nie jest idealne dla starszych osób jednak mimo wszystko zwykle dużo bardziej opłacalne niż kupienie nowego telewizora.

O tym fakcie nikt niestety nie pomyślał pomimo wielu spotów reklamowych, które były puszczane w telewizji i miały informować ludzi o niezbędnych dekoderach mpeg-4 lub też konieczności zakupu nowego telewizora. Jednak wbrew pozorom nie dało się tego inaczej rozwiązać. Naziemna telewizja cyfrowa musi być nadawana w tym standardzie a wielu producentów telewizorów potrafiło sprzedawać telewizory bez tego niezbędnego urządzenia. I w ten sposób ludzie kupujący kilka lat temu telewizory mogli się wpakować w bardzo duże problemy. O ile młodzi ludzie nie mają większych problemów z tym rozwiązaniem.

Oczywiście jeżeli w rodzinie jest ktoś kto może nauczyć obsługi dekodera, co wcale nie jest jakieś bardzo trudne to mimo wszystko uważam, że nie będzie aż takich wielkich problemów z tym faktem. Oczywiście wszystko zależy od danej osoby czy potrafi połapać się w nowościach czy też raczej ma z tym problemy. Niestety jednak dla większości ludzi, którzy są starsi będzie to duży problem i w związku z tym niekiedy zajdzie konieczność zakupu nowego telewizora ponieważ nasi starsi krewni nie będą w stanie nauczyć się operowania dekoderem. Trzeba samemu się zastanowić czy też nowa technologia nas przerośnie czy też raczej będziemy w stanie sobie z nią poradzić. Wszystko zależy od nas.

MobiSerwis