Jedna antena do wszystkich muxów (1,2,3,8)

Jakość odbioru sygnału DVB-T uwarunko­wana jest kilkoma czynnikami, jak odległość od nadajnika, moc emisji nadajnika, wysokość zawieszenia nadawczych systemów antenowych, kierunkowość nadajnika, ukształtowanie terenu na linii nadajnik – miejsce odbioru, zabudowa terenu w lokalizacji odbioru. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na opisane profesjo­nalne zestawy antenowe telewizyjne.

Firma Mobiserwis oferuje dwa profesjonalne zestawy antenowe z polaryzacją H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T, które różnią się zyskiem: (wersja podstawowa bez wzmacniacza), (wersja zawierająca wzmacniacz UHF z zasilaczem ma większe wzmocnienie i jest polecana tam, gdzie występuje mniejszy poziom sygnału telewizyjnego w paśmie UHF).

Obydwa profesjonalne zestawy antenowe z polaryzacją HIV Dipol 28/5-12/21-60 DVB­T są przystosowane do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w paśmie VHF (174-230 MHz) oraz UHF (470-790 MHz). Uniwersalna konstrukcja anteny umożliwia swobodną zmianę polaryzacji odbioru V /H dla pasma VHFi UHF. Anteny charakteryzują się dużym zyskiem, co pozwoli na odbiór sygnału z oddalonego nadajnika telewizyjnego. Podstawowy zestaw antenowy ma wbudowaną zwrotnicę w puszce anteny VHF i symetryzator w puszce anteny UHF. Rozszerzony zestaw antenowy zawiera w komplecie także wzmacniacz LNA-177 oraz zasilacz ZS 12/100, co pozwoli na odbiór sygnału z oddalonego nadajnika telewizyjnego UHF.

Główne elementy anteny są wykonane z aluminium, stalowe elementy konstrukcyjne są ocyn­kowane galwanicznie. W przypadku montażu ante­ny do odbioru pasma VHF w po­laryzacji pionowej cybant mo­cujący maszt należy koniecznie zamontować na końcu nośnika, aby maszt znajdował się za reflektorem VHF. Anteny są wstępnie zmontowane, a montaż polega na dokręceniu zgodnie z załączoną instrukcją kilkunastu wkrętów i trwa kilka minut.

Wzmacniacz LNA 177

Wzmacniacz LNA-177  jest przeznaczony do montowania w puszkach anteno­wych. Jest polecany w przypadku słabych sygnałów o małym od­stępie sygnał-szum. Wzmacniacz jest przeznaczony do montowania w antenach o impedancji wyjścio­wej 3000. Wzmacniacz pracuje w pasmach: BIII, IV, V. Ekranowana obudowa eliminuje wrażliwość na zakłócenia (urządzenie posiada znak CE).

Dane techniczne wzmacniacza :

  • impedancja wejściowa: 300 n
  • impedancja wyjściowa: 75 n
  • wzmocnienie: 16-20 dB/ K6-Kl2,
  • 24-30 dB/ K21-K54, 30-19 dB/K54-K69
  • maksymalny poziom wyjściowy IM3 i IM5<60 dB (dla 2 kTV): 98 dBµ,V
  • zasilanie: 12 V /55 mA
  • zakres temperatur: od -30 do + 55°C
  • wilgotność względna: 20-80%

Zasilacz ZS 12/100

Zasilacz jest przeznaczony do zasilania DC 12 V wzmacniaczy i przedwzmacniaczy antenowych telewizji naziemnej o poborze prą­du do lO0 mA. Urządzenie jest wyposażone w bezpiecznik, a na obudowie znajduje się dioda LED informująca o włączeniu do sieci. Zasilacz zawiera separator zasilania umożliwiający przesyłanie napięcia do wzmacniacza tym samym przewodem, którym doprowadzany jest sygnał w.cz. ze wzmacniacza do odbiornika.

Antena telewizyjno-radiowa DIPOL 7/5-12 DVB-T DAB

Zasilacz ZS 12/100

Wzmacniacz LNA 177

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inline
Inline