Jaki wybrać uchwyt do telewizora?

Dobór uchwytu przeznaczonego do powieszenia na ścianie odbiornika telewizyjnego sprowadza się do wzięcia pod uwagę trzech charakterystycznych dla niego cech: nośności, rozmiaru oraz standardu mocowania. Najistotniejszym kryterium jest nośność uchwytu, gdyż wpływa ona bezpośrednio na bezpieczeństwo odbiornika oraz osób przebywających w jego pobliżu.

Drugim kryterium jest rodzaj mocowania. Uchwyty wyposażone są w otwory mocujące, których rozstaw definiowany jest przez standard VESA. Zdarza się, że uchwyt nie ma mocowania zgod­nego z tym, w jakie wyposażony jest telewizor. Choć możliwe jest stosowanie adapterów, zdecydowanie lepszym wyjściem jest zakup kompatybilnego uchwytu. Trzecim parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest przekątna telewizora. Może się zdarzyć, iż uchwyt spełnia dwa pierwsze warunki, lecz przekątna tv jest większa niż deklarowana dla uchwytu. Wówczas istnieje ryzyko, że funkcjonalność uchwytu w zakresie zmiany ustawienia odbiornika może być znacznie ograniczona.

Dla zbyt małych monitorów dobór zbyt dużego uchwytu może oznaczać, że mocowanie będzie wyraźnienie wystawało poza obrys ekranu. Każdy z uchwytów ma możliwość regulacji ustawienia telewizora w poziomie. Jednak ze względu na budowę i wykorzystane rozwiązania konstrukcyjne takie Ustawienie może okazać się nietrwałe. Telewizor w momencie regulacji jego ustawienia będzie się pochylał w lewo lub prawo. Tak jest w rozwiązaniach tańszych, przeznaczonych do trwałego ustawienia telewizora. Dla tych, którzy chcą regulować położenie odbiornika, np. w zależności od tego, czy jest oglądany za stołu, czy z sofy, polecamy uchwyty                  LPA16-444A, LPA19-442,LPA13-442, LPA13-484

Sztywność konstrukcji, zastosowane tuleje łożyskowe wraz z regulacją płynności ruchu spełniają wymagania najbardziej wybrednych klientów. Uchwyty ścienne firmy Signal zostały zaprojektowane w celu umożliwienia zawieszenia na pionowej ścianie nowoczesnego „cienkiego” telewizora LCD (plazmowego) o różnej maksymalnej nośności uchwytu z możliwą łatwą (bez użycia narzędzi) regulacją pochylenia panelu oraz obrotu w poziomie (możliwe jest wypoziomowanie telewizora w niewielkich granicach). Telewizor może być zamontowany w odległości od kilku cm, do nawet 0,5 m. Dodatkowo uchwyt ma budowaną poziomnicę pozwalającą na precyzyjny i szybki montaż.

Uchwyty przeznaczone są głównie do instalacji telewizorów i monitorów, których odchylenie i obrót względem ściany jest konieczny w celu prawidłowego ich użytkowania. Zamieszczone na zdjęciach uchwyty pozwalają na wyregulowanie położenia monitora w 3 płaszczyznach i poprawne pozycjonowanie ekranu. Monitor po zmianie położenia każdorazowo należy ustawić ręcznie w celu uzyskania położenia poziomego. Czynność ta trwa kilka sekund i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi. Lekkie pochylenie ramion względem poziomu pod wpływem obciążenia jest rzeczą typową i nie wpływa na bezpieczeństwo lub poprawność funkcjonowania uchwytu.

POLECANE UCHWYTY DO TELEWIZORÓW

Uchwyt TV Signal LPA16-444A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inline
Inline