Jaka antena do MUX 8 w Lubuskiem

instlacja-mux-8Jaka antena będzie konieczna do odbioru MUX 8 w Lubuskiem ? W stosunku z tym, że sygnał multipleksu 8 będzie nadawany w innym paśmie niż pozostałe multipleksy to pytanie często jest zadawane w artykułach, komentarzach oraz wiadomościach jakie od Was otrzymujemy.

Obecnie wszystkie multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nadawane są w paśmie UHF lub na częstotliwościach z przedziału 470-806 MHz. W współzależności od regionu czy miasta każdy multipleks ma swój kanał. Aby sygnały z pozostałych nadajników nie różniły się wzajemnie sąsiednie nadajniki mają różne kanały. Wyjątkiem jest tzw. emisja synchroniczna (SFN), która pozwala nadawanie dwóch sąsiadujących nadajników na tym jednym kanale. Dzięki temu nadajniki nie zakłócają się,a sygnał lepszy. Niestety nie jest to układ pozbawiony wad, zatem nie można systemu zastosować wszędzie również dla wszystkich nadajników.

Ilość kanałów UHF jest niewielka dlatego dość szybko wypełnia całe pasmo obecnymi multipleksami i dodatkowymi jak multipleksy lokalne czy multipleks telewizji mobilnej. Na potrzeby dodania kolejnych kanałów telewizyjnych w ramach kolejnego multipleksu w  europie poświęcono na ten projekt również pasmo VHF (174-230 MHz). To pasmo było obecnie używane do nadawania telewizji analogowej.

 POLECANA ANTENA MUX 1,2,3, 8

Antena telewizyjno-radiowa DIPOL 7/5-12 DVB-T DAB

POLECANA ANTENA MUX 8, DAB+

Profesjonalny zestaw antenowy z polaryzacją H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inline
Inline